Українські пенсіонери отримають додаткові виплати: кому пощастило

Українські пенсіонери отримають додаткові виплати: кому пощастило
11.09.2019 09:17
shadow

Українським пенсіонерам повинні доплачувати за понаднормовий стаж. Цього вимагає українське законодавство.


Loading...


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання офіційне Фіскальної служби України «Вісник».


У матеріалі, зокрема, йдеться, що стаття 28 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлює, що за кожний повний рік страхового стажу (понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам) пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії.


Доплата українським пенсіонерам не може перевищувати 1% мінімального розміру пенсії за віком, яка в свою чергу нараховується у відповідності зі ст. 27 зазначеного Закону.


Окремо варто додати, що закон не обмежує наявний у громадянина понаднормовий страховий стаж.


Крім того, пункт 41 Прикінцевих положень Закону № 1058 зберігає встановлення мінімального розміру пенсії за віком і доплату за понаднормовий стаж за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу. Це стосується тих осіб, пенсії яким призначені до 01.10.2011 року та після 01.10.2011 року, і не перераховувалися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.


Як повідомлялося раніше, у відповідності до зареєстрованого «Слугою народу» законопроекта, буде проведена перевірка порядку і підстав для нарахування пенсій пенсіонерам України та інших соціальних виплат. Якщо за результатами перевірки буде встановлено, що кошти отримані в розмірі, що перевищує суму, встановлену перевіркою, їх доведеться повернути державі.


Нагадаймо, законодавство України передбачає для громадян країни можливість докупити відсутні місяці і навіть роки для виходу на пенсію. Однак на збільшення пенсії варто очікувати не всім українцям.


Пенсійний фонд опинився в центрі гучного скандалу через обману пенсіонерів.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/09/11/ukrayinski-pensionery-otrymayut-dodatkovi-vyplaty-komu-poshhastylo/”

Оставить комментарий